Kullanım Koşulları (Yasal Uyarı)
 
Bu internet sitesi, UYGULAMA OTELİ tarafından geliştirilmiş olan ve site üzerinden rezervasyon almalarına imkân veren sunucu tarafından çalıştırılmaktadır.
 
Bu internet sitesi, otelimiz için geliştirilmiş bir platform olmakla birlikte otel işletmeci, konaklama hizmetlerini müşterilere sunmak, ve sunulan tekliflerin ve müsaitlik durumlarının tercihlerinize ve seyahat planınıza uygunluğunu kontrol edebilmenizi sağlamak amacıyla bu siteyi kullanmaktadır.
 
Bu internet sitesini çalıştıran UYGULAMA OTELİ, hizmet sağlayıcı görevi görmektedir. UYGULAMA OTELİ tarafından sunulan hizmet sayesinde çevrimiçi rezervasyon hizmetini uzaktan hizmet yöntemiyle sunabilir.
 
UYGULAMA OTELİ'in otel misafirlerine sunduğu hizmet ve sorumlulukları, otelin sunduğu konaklama tekliflerine erişim izni vermekle sınırlandırılmıştır. Bu bağlamda, UYGULAMA OTELİ’in otel misafirlerine sunmuş olduğu hizmet, kişisel bilgilerin, rezervasyon-ödeme ayrıntılarının müşteri tarafından sağlanması ve rezervasyon onayı aşamasına geçilmesiyle sonlanmış olur.
 
Tarafınız ve Otel Arasındaki Sözleşme
Rezervasyon yaptırmak istediğiniz oteli (otel bundan böyle “UYGULAMA OTELİ” olarak anılacaktır.) seçmenizin ardından, kişisel bilgilerinizi ibraz etmek ve Rezervasyon Sürecini tamamlamak suretiyle otel ile doğrudan konaklama anlaşması akdedilecektir.
 
Misafirle ve otel arasında yapılan konaklama sözleşmesine, iptal koşulları da dâhil olmak üzere, otelin “Hüküm ve Koşullar”ı uygulanacaktır. UYGULAMA OTELİ ile Müşteri arasında yapılan sözleşmelerin tarafı olmayıp herhangi bir yükümlülüğü de bulunmamaktadır.
 
Bu siteyi ve/veya UYGULAMA OTELİ rezervasyon motorunu kullanmanız ya da UYGULAMA OTELİ üzerinden rezervasyonu tamamlamanız ve/veya Rezervasyon sürecinin herhangi bir adımında bulunmanız; tarafınız ve UYGULAMA OTELİ arasında sözleşme ilişkisi doğurmaz.
 
İptal ve Değişiklikler
Rezervasyon iptali ya da değişikliği işlemlerinde rezervasyon yaptığınız otelin iptal/değişik hükümleri uygulanır.
 
İnternet sitesindeki ücret bilgileri
Aksi belirtilmediği sürece bu internet sitesinde belirtilen konaklama ücretleri, otelin gecelik ve oda başına belirlediği ücretlerdir.
 
Üçüncü taraf bilgileri; Bu internet sitesine verilmiş olan linkler
Bu internet sitesi, www.uygulamaoteli.com ‘un doğrulamadığı veya kontrol etmediği ve doğruluğu UYGULAMA OTELİ’in sorumluluğunda olmayan üçüncü taraf bilgileri içermektedir.
 
Buna bağlı olarak, UYGULAMA OTELİ, otel tarafından internet sitesine eklenmiş ve sorumluğu tamamen otele ait olan otelin müsaitliği ve oda detayları gibi bilgiler ile sınırlı olmamak kaydıyla otel bilgilerini denetlemez ve doğrulamaz.
 
UYGULAMA OTELİ; suç niteliğinde, pornografik, erotik, ırkçı ya da başkaca saldırgan içeriğe sahip internet sitelerine yüklenmediği müddetçe, bunlar haricindeki sitelere yüklenmiş olan linklerin www.uygulamaoteli.com‘a bildirilmesi koşuluyla bu siteye yönlendirilmesini kabul eder.
 
Yükümlülükler
Şüpheye mahal vermemek amacıyla; UYGULAMA OTELİ ve otel müşterisi arasında bir sözleşme imzalanmadığını, UYGULAMA OTELİ’in otel misafirine ait kişisel verileri otelin veri işleyicisi olarak işlediğini ve internet sitesinde yer alan; yalnızca oda müsaitliği gibi bilgiler ile sınırlı olmamak kaydıyla otelle ilgili başkaca bilgilerin uygulamaoteli.com tarafından denetlenmediği veya doğrulanmadığını beyan etmekle birlikte uygulamaoteli.com’nin bu internet sitesinde yer alan, oda müsaitliği gibi bilgiler ile sınırlı olmamak kaydıyla otel bilgilerinin doğruluğundan ve (ii) rezervasyon ayrıntıları, rezervasyon değişikliği ya da iptali gibi işlemlerle sınırlı olmamak üzere bu gibi verilerin aktarımında yaşanabilecek aksaklık ya da gecikmelerden sorumlu tutulamayacağını bildirir.
 
Uygulanacak Hukuk
Bu kullanım koşulları, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olup Uyuşmazlık halinde Van Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.